Brno: w nastroju post-digital

Festiwal Multiplace trwa. Sufferrosa, Techsty, poezja cybernetyczna i teoria cybertekstu prezentowane były wczoraj w Brnie. Świetnym podsumowaniem wieczoru w Miejskim Domu Kultury był performance brneńskiego duetu młodych artystów, którzy w ciekawy sposób, w godzinnym, improwizowanym spektaklu dźwiękowych i wizualnych meta-zabiegów podsumowali 30 lat rozwoju sztuki D-IY w demoludach, video-artu, demosceny i poezji generatywnej. O pomysłach Vaclava Pelouška będziemy jeszcze pisać. Póki co – zamieszczamy małe zdjęcie.

Prezentacje w Słowackiej Akademii Nauk

Andrzej Pająk, który w ostatniej chwili musiał zrezygnować z wyjazdu do Bratysławy (operacja wyrostka), i którego nawet nie uwzględniliśmy w naszej zapowiedzi festiwalu Multiplace, powraca do stolicy Słowacji w tele-postaci. W środę w południe w Instytucie Literatur Obcych Słowackiej Akademii Nauk Andrzej przedstawi, via Skype, historię literatury generatywnej i elektronicznej, począwszy od starożytności poprzez światowy i polski Barok, a skończywszy na „Miazdze” Jerzego Andrzejewskiego.

Tuż po wystąpieniu Pająka odbędzie się wykład Mariusza Pisarskiego poświęcony strategiom artystycznym w nowych mediach i polskiej poezji cybernetycznej.

Serdecznie zapraszamy, Instytut znajduje się przy ulicy Konventná 13. Natomiast wieczorny, polski blok na festiwalu Multilplace rozpocznie się o 18.00 w A4. Wystąpią Bromboszcz, Marcinkowski, Pisarski i Podgórni.