BlogTalk z polskim akcentem

Mark Bernstein w ciepłych słowach odnotowuje wystąpienie Anny Rogozińskiej na konferencji BlogTalk w Cork, w Irlandii. Autor 10 przykazań blogowania w swoim sprawozdaniu z pierwszego dnia konferencji nie szczędził słów krytyki skierowanej ku części wystąpień. Referat autorki zlinkowanego z techstowym blogu fantropologia (miladkowy blog o antropologii sieci) stanowił, według Bernsteina, intrygujący wyjątek:

Anna Rogozinska (Warsaw) has a fine bit of Web scholarship in a critical study of Polish diet blogs. There’s a lot to be learned, here, both descriptive and prescriptive;

To miło, gdy okazuje się, że pionierzy hipertekstu i blogowania mogą się jeszcze czegoś nauczyć, i to od nas, skromnych badaczy z kraju nad Wisłą….

Notka z Blogalku także na blogu Anny.

Spotkania autorskie w Second Life

Spotkanie z Markiem Ameriką i jego najnowszą książką poetycką 29 inches zorganizował w wirtualnej przestrzeni Second Life kolektyw ReadMe ze Szwajcarii. Dzięki możliwemu od niedawna w Second Life audio czatowi, Amerika czytał fragmenty swojej książki a między zebranymi awatarami toczyła się dyskusja, czemu przestrzenie „House of Literature” sprzyjają w szczególny sposób. Część wystaw i spotkań w Domu Literatury Dagny Readme.cc odbywa się bowiem na dachu wieżowca, z malowniczymi widokami. Po spotkaniu z twórcą „Grammatrona” uczestników zaproszono na pokaz fajerwerków.

Mark Amerika żałował tylko, że nie mógł podpisywać wirtualnych egzemplarzy swojej książki wirtualnym piórem. O takie szczegóły twórcy Second Life jeszcze nie zadbali….